You are here

Mechatronika i sterowanie - materiały dydaktyczne

Regulatory PID oraz protokoły komunikacji obecne w dużych i złożonych systemach są implementowane w oparciu o skomplikowane matematyczne algorytmy, wymagające zaawansowanej wiedzy i doświadczenia. Nauczanie z wykorzystaniem zarówno rzeczywistego sprzętu jak i materiałów multimedialnych, pozwoli studentom uzyskać doświadczenie w kontakcie z podstawowymi zagadnieniami, które wykorzystają w przyszłych projektach i pracy zawodowej.

Sprzęt dydaktyczny

 

 

 

Materiały dydaktyczne

Sterowanie PID

Przeprowadza studentów przez kompletny proces projektowania systemu sterowania – od teorii, przez symulację, po implementację. 

Materiał wideo

Protokoły komunikacyjne

Przekazuje studentom doświadczenie potrzebne do podejmowania decyzji projektowych i implementowania protokołów komunikacyjnych w systemach.

Materiał wideo

Rodzaje silników

Daje studentom pogląd na różne typy silników elektrycznych, dzięki czemu mogą oni wybrać najlepsze rozwiązanie do swoich projektów.

Materiał wideo

 

Rozwiązania użytkowników

Oprzyrządowanie, oprogramowanie i materiały szkoleniowe NI są wykorzystywane w programach nauczania inżynierów na całym świecie. Poniższe odnośniki opisują kilka sposobów na dodanie elementów praktycznych do prowadzonych zajęć.

Uniwersytet Rice daje studentom możliwość nauki teorii sterowania w praktyce z pomocą NI myRIO

„From Zero to NI myRIO”: Projektowanie studenckich systemów wbudowanych w dwa tygodnie